Рей Бредбері

Головна ідея творів Бредбері - гуманістична тема боротьби Добра зі Злом, Світла з Мороком, Знання із Варварством. Особливо виразно прозвучала вона в написаній у похмурі, ганебні для Америки роки маккартистської реакції, повісті 451° за Фаренгейтом. Це історія світу, в якому люди почали спалювати книги. Трохи в іншому, казково-алегоричному аспекті виникає ця ж таки тема в повісті Щось лихе до нас іде (1962), і в новому романі Смерть - діло самотнє (1985) вона вкладена в досить несподівану для Бредбері детективну форму, хоч, по суті, цей твір має виразний автобіографічний характер і певною мірою продовжує лінію Кульбабового вина.

Письменника глибоко тривожили машинізація і породжене нею надзвичайне поширення бездуховності в сучасному суспільстві, реальна небезпека ядерного апокаліпсису, проте він сповнений віри в силу людського розуму, в силу любові й доброго начала в людині. Бредбері чітко розрізняв технологію та її застосування. "Я передаю людям свою любов до життя", - сказав Бредбері в одному з інтерв'ю. - "Я навчаю їх бути свідомими - ось що означає любов. Починаєш з малого, а збуджуєш у людях дуже високі почуття".

Підсумовуючи себе як особистість, Бредбері порівняв себе з «гранатом, наповненим зернами ідей для творчості - зернами книжок, зернами віршів, зернами п'єс».

Цікаві факти

  • Бредбері не користувався комп'ютером і свої тексти друкував на старій друкарській машинці. Втім, коли у 2011 році видавництво Сімон&Шустер (англ. Simon&Schuster) висловило намір видати 451° за Фаренгейтом в електронній формі, Бредбері дав згоду на це - хоча й після деякого опору;
  • На відміну від багатьох мешканців Сполучених Штатів Бредбері не водив автомобіль. Про себе іронічно казав з цього приводу, що сучасні технічні досягнення викликали у нього паніку;
  • У останні роки життя - після перенесеної хвороби - був прикутий до інвалідного візка;
  • Онук Рея став актором, чим фантаст дуже пишався. Він жартома казав, що той проживає життя Рея, роблячи те, чого сам письменник не встиг.


Ще 20 років тому люди не могли уявити, що колись існуватиме Skype та інші звичні для нас речі. Утім дехто здогадувався, що світ буде геть іншим, і навіть змалював цей процес у художніх творах. Поговоримо сьогодні про письменників-фантастів, вигадки яких стали реальністю.
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати